Prancūzija: vaisiai, ypač raudoni obuoliai
Raudonų obuolių papuošimai dažniausiai matomi ant prancūziškų medžių dėl jų sąsajos su Rojaus Sodu.
Vokietija: tikros žvakės
Sakoma, kad tai Martino Liuterio idėja kaip būdas atkurti žvaigždėtą Kūčių vakaro dangų.
Ukraina: blizgantys voratinkliai ir vorai
Vorai Ukrainoje simbolizuoja sėkmę, pasak garsiosios liaudies pasakos apie Kalėdų voratinklį, kuris Kalėdų rytą virsta auksu.
JAV: Spragėsiai ant virvelės
Manoma, kad tai atsirado tada, kai lauko Kalėdų eglutės buvo puošiamos paukščių ir kitų laukinių gyvūnų maistu.
Australija: kriauklių papuošalai
Australijoje šventinis sezonas patenka į vasaros mėnesius, todėl ir Kalėdų eglučių dekoracijos tai atspindi.
Suomija: šiaudinukas ‘himmeli’ (mini sodas)
Suomijoje viena iš pagrindinių Kalėdų eglutės puošimo tradicijų yra vamzdelių geometrinių struktūrų naudojimas. Iš pradžių jie buvo pagaminti iš rugių šiaudų, o per Kalėdas buvo kabinami virš valgomojo stalų ir išlikdavo iki vidurvasario, nes buvo tikima, kad jie atneša gerą derlių.
Danija: rankų darbo popierinės širdelės
Vadinamos ‘julehjerte’ pagamintos iš raudono ir baltos spalvos popieriaus sunerto pynimo iki širdies formos. Jas taip pat galima užpildyti riešutais ar saldainiais ir pakabinti ant medžio.
Švedija: Nacionalinių vėliavų girliandos
Švedai taip didžiuojasi savo tauta, jų nacionalinė vėliava naudojama kaip Kalėdų puošmena.
Islandija: ‘Yule Lads’ dekoracijos
Islandų folklore per 13 dienų iki Kalėdų vaikus su dovanomis aplanko 13 trolių. Vaikai palieka batus prie miegamojo lango, o troliai paliks dovanų, pavyzdžiui, saldumynų ir mažų dovanų. Tačiau jei vaikas buvo blogas, jis gali gauti pūvančių bulvių. Šios ikoniškos figūros dabar dažnai randamos ant Kalėdų eglučių visoje Islandijoje.
Norvegija: ‘Nisse’
Nisė yra mitologinė būtybė, randama Šiaurės šalių folklore. Jie žinomi dėl to, kad turi ilgas baltas barzdas ir dideles smailas skrybėles, gyvena palėpėse ir arklidėse. Per Kalėdas sakoma, kad Nisė atneša dovanų vaikams, kurie gerai elgėsi, todėl jie turi ypatingą vietą Kalėdiniuose medžiuose.
Nyderlandai: ‘Kerstkransjes’ sausainiai
Kalėdos ir skanus maistas dera koja kojon, ypač Nyderlanduose, kur ant savo eglučių jie kabina kalėdinių vainikų formos sausainius, vadinamus ‘kerstkransjes’.
Japonija: Origami paukščiai
Kadangi Japonijoje Kalėdos tikrai nėra švenčiamos, tiems, kurie švenčia Kalėdų eglutės papuošimus, liko mažai pasirinkimo. Taigi rankų darbo origami paukščiai buvo naudojami kaip gražus daugelio japoniškų Kalėdų eglučių papuošalas.