Kalėdinių eglučių istorijos ištakos siekia net Senovės Egiptą, o pati kalėdinės eglutės idėja XVI amžiuje kilo iš Vokietijos, tačiau išplito pasaulyje tik 1846 metais, kai Karalienė Viktorija kartu su savo vyru vokiečiu Princu Albertu bei vaikais buvo nupiešti kalėdiniame sveikinime prie kalėdinės eglutės.
Dar prieš krikščionybę, augalai ir medžiai, kurie išlikdavo visžaliai visus metus, buvo ypač vertinami. Taip kaip dabar žmonės puošia namus, anksčiau žmonės užkaišiodavo visžalius augalus už durų ir langų, tikint, kad tai apsaugos nuo blogos dvasios, ligų, raganų ir vaiduoklių.
Ypač svarbi ir forma. Nuo XVI amžiaus vokiečiai nešdavo eglės medį į namus, tačiau jeigu trūkdavo medienos, žmonės dėliodavo piramidės formos dekoracijas ir puošdavo visžaliais. Parsinešus medį, jo genėjimas buvo svarbi paruošimo proceso dalis. Be estetinių ir praktinių medžio formavimo priežasčių, krikščionims buvo svarbu apkarpyti medžius trikampio pavidalu, taip pavaizduojant dieviškąją Trejybę. Net ir dabar kai kuriuose kraštuose trikampio forma yra svarbi kalėdinių dekoracijų dalis.
Deja iki pat XIX amžiaus vidurio daugelis amerikiečių nepripažino kalėdinių eglučių tradicijos ir matė taip kaip pagonybės simbolį, kas buvo laikoma nusikaltimu pagal kurį bausdavo.
Tačiau šiandien JAV pirmauja! Net 350 milijonų Kalėdinių eglučių šiandien yra auginama JAV ir apie 30 milijonų parduodama kasmet.
Tad ruoškimės ir mes! Susisiekite ir užsisakykite pagrindinį Kalėdų šventės simbolį jau dabar!